Connect with us

INNE

Zdrowe zakupy – aplikacja, dzięki której wiesz co jesz!

Opublikowano

dnia

Ostatnimi czasy, coraz więcej osób przykłada wagę do zdrowego odżywiania. Masa produktów zawiera konserwanty, o których nawet nie mamy pojęcia. Co więcej, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak szkodliwe mogą one być dla naszego zdrowia. Dlatego ostatnio coraz większą popularność zyskuje darmowa aplikacja „Zdrowe zakupy”.

 

Zadaniem aplikacji jest poinformowanie nas, jakie szkodliwe składniki znajdują się w produktach, które mamy zamiar zakupić. Korzystanie ze „Zdrowych zakupów” jest banalnie proste. Wystarczą do tego trzy proste kroki.

  1. Wybierz produkt, który chcesz sprawdzić
  2. Zeskanuj kod kreskowy produktu
  3. Sprawdź, jakie dodatki zawarte są w produkcie

 

Po zeskanowaniu kodu, oprócz pełnego składu produktu, wyświetlają się również buźki, które w prosty sposób opisują szkodliwość danego składnika. Czerwona buźka oznacza składnik szkodliwy, którego należy unikać, a żółta buźka jest składnikiem podejrzanym. Zielona, lekko uśmiechnięta buźka oznacza, że składnik jest obojętny, niegroźny dla zdrowia, natomiast mocno zielona, roześmiana buźka wskazuje na korzystny wpływ składnika. Po kliknięciu w daną buźkę wyświetla się szczegółowy opis danego składnika.

Co więcej, jeśli zeskanowany przez nas produkt okaże się szkodliwy dla zdrowia, aplikacja zasugeruje nam rozważenie zakupu innego i poda ich listę. Aplikacja pozwala również na dodawanie nowych produktów, których dotychczas nie było w utworzonej bazie. Dodany produkt będzie wtedy dostępny dla wszystkich użytkowników aplikacji.

Aplikacja „Zdrowe zakupy” dostępna jest na urządzenia mobilne dla systemów Android oraz iOS.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT