Connect with us

IT

AVM wypuszcza dużą aktualizację FRITZ!OS 7.50

Opublikowano

dnia

  • Jeszcze wydajniejszy punkt dostępu Wi-Fi z obsługą Mesh
  • Łatwiej i szybciej: połączenia VPN na bazie WireGuard
  • Bardziej komfortowa telefonia: FRITZ!Fon uczy się mówić i blokuje niechcianych rozmówców
  • Postęp w automatyzacji: więcej możliwości dla inteligentnego domu dzięki FRITZ!

Firma AVM rozpoczęła wprowadzanie FRITZ!OS 7.50, dużej aktualizacji, oferującej ponad 150 nowych funkcji i ulepszeń dla wszystkich produktów FRITZ!. Bezpłatna aktualizacja ułatwia użytkownikom konfigurowanie szybkich połączeń VPN, sprawia, że Smart Home jest jeszcze bardziej wszechstronny, daje skuteczniejszą ochronę przed niechcianymi rozmówcami i pozwala podnieść funkcjonalność Mesh sieci Wi-Fi. Menu FRITZ!Box zostaje odświeżone, dzięki czemu korzystanie z niego jest jeszcze bardziej intuicyjne. FRITZ!OS 7.50 zapewnia cyfrowemu domowi szereg korzyści oraz oferuje dodatkowe bezpieczeństwo i stabilność wszystkim produktom FRITZ!, aby mogły służyć latami.

Jako pierwszy nowe oprogramowanie FRITZ!OS 7.50 otrzymał popularny w Polsce router FRITZ!Box 7590. Aktualizacje dla innych aktualnych modeli FRITZ!Box, wzmacniaczy FRITZ!Repeater i produktów FRITZ!Powerline będą wprowadzane sukcesywnie. Do obsługi nowych funkcji FRITZ!OS są już natomiast przygotowane aplikacje FRITZ!App. Użytkownicy mogą wykonać aktualizację do wersji FRITZ!OS 7.50 samodzielnie, klikając „Rozpocznij aktualizację” w interfejsie użytkownika pod adresem „fritz.box”. Aktualizacja może dokonać się także samoczynnie, jeśli aktywna jest odpowiednia funkcja. Więcej informacji o wszystkich nowych funkcjach i ulepszeniach można znaleźć pod adresem pl.avm.de/fritzos.

Jeszcze wydajniejszy punkt dostępu Wi-Fi z obsługą Mesh

Dzięki funkcji Dynamic Smart Repeating, FRITZ!OS 7.50 zwiększa wydajność domowej sieci Wi-Fi Mesh, opartej na routerze FRITZ!. Użytkownicy korzystający z urządzenia FRITZ!Repeater lub routera FRITZ!Box w roli wzmacniacza sygnału Mesh, mogą w ten sposób uzyskiwać wyższe przepustowości i zwiększyć stabilność połączeń Wi-Fi. W nowej wersji FRITZ!OS oba pasma częstotliwości (2,4 i 5 GHz) są wykorzystywane bardziej dynamicznie w celu uzyskania optymalnego połączenia między routerem FRITZ!Box a wzmacniaczem Mesh Repeater.

Zeskanuj kod QR i się połącz: VPN na bazie WireGuard

Nowością jest również obsługa protokołu VPN WireGuard, co jeszcze bardziej ułatwia nawiązywanie bezpiecznych połączeń z routerem FRITZ!Box i siecią domową za pomocą Internetu — na przykład podczas pracy z domu lub gdy trzeba uzyskać dostęp do sieci domowej będąc w podróży. Dzięki nowemu asystentowi WireGuard w routerze FRITZ!Box można w mgnieniu oka nawiązać szyfrowane połączenia na smartfonach, notebookach lub komputerach PC za pomocą aplikacji klienckiej WireGuard skanując kod QR lub konfigurując oprogramowanie. Stosowany poprzednio przez routery FRITZ!Box protokół VPN IPSec, został również zaktualizowany przez zespół programistów AVM, dzięki czemu obecnie obsługuje zarówno połączenia IPv4, jak i IPv6.

Bardziej komfortowa telefonia: FRITZ!Fon uczy się mówić

Słuchawka FRITZ!Fon otrzymała nowy kalendarz spotkań i uczy się mówić. Dzięki nowemu dzwonkowi „Voice” FRITZ!Fon może teraz informować, np. po angielsku, o tożsamości osoby dzwoniącej zapisanej w kontaktach lub o wpisach w kalendarzu za pomocą komunikatów, takich jak „Dzwoni Klaudia” lub „Jedź na dworzec”. Wygodniejsza stała się także obsługa niechcianych połączeń, ponieważ książka telefoniczna może być teraz wykorzystywana jako „lista numerów dozwolonych”. Dzwoniący, których nie ma w książce telefonicznej, mogą zostać zablokowani lub przekierowani do automatycznej sekretarki. Usprawniono również korzystanie z internetowych książek telefonicznych.

FRITZ! jest „smart” – nowe opcje ze scenariuszami i rutynami

FRITZ!OS 7.50 sprawia, że funkcje inteligentnego domu spod znaku FRITZ! stają się jeszcze bardziej wszechstronne. Dzięki konfigurowalnym „scenariuszom” w inteligentnym domu Smart Home można teraz uruchamiać jednocześnie szereg różnych działań. Na przykład dzięki scenariuszowi „Powrót do domu” wszystkie termostaty grzejników można ustawić na komfortową temperaturę za naciśnięciem jednego przycisku, a światła LED i inteligentne wtyczki, Wi-Fi i/lub Wi-Fi dla gości oraz automatyczna sekretarka zostaną także w tym samym czasie aktywowane. Nowe rutyny zapewniają automatyczne uruchamianie urządzeń, scenariuszy i szablonów z zastosowaniem warunkowości typu „jeżeli – to”. Na przykład, jeśli wilgotność zmierzona przez FRITZ!DECT 440 spadnie poniżej określonego poziomu, zostanie zastosowany wcześniej skonfigurowany scenariusz „Wentylacja”, w którym inteligentne gniazdko FRITZ!DECT 200 uruchamia podłączony do niego nawilżacz powietrza.

Sprawiedliwy rozkład przepustowości w sieci domowej i większe bezpieczeństwo

Seriale w serwisach streamingowych, przeglądanie Internetu, gry online, spotkania podczas pracy z domu itp. – jest tyle aplikacji, które jednocześnie wykorzystują przepustowość łącza internetowego. Dzięki FRITZ!OS 7.50, router FRITZ!Box korzystający z dostępu DSL może jeszcze lepiej i sprawiedliwiej rozdzielać pakiety danych zarówno w sieci domowej, jak i w sieci Wi-Fi dla gości. Oznacza to, że każdy użytkownik w najwyższym możliwym stopniu wykorzystuje swój czas spędzony online. Aktualizacja optymalizuje również wykorzystanie nośników pamięci USB oraz wprowadza szereg usprawnień w obszarze bezpieczeństwa, takich jak dodatkowe zabezpieczenia przed potencjalnymi awariami serwerów DNS w Internecie.

Większy komfort obsługi i przejrzyste menu FRITZ!Box

Wraz z FRITZ!OS 7.50 odświeżono również wygląd interfejsu użytkownika fritz.box, czyniąc go jeszcze bardziej czytelnym. Przebudowana strona przeglądu pomaga użytkownikom łatwiej poruszać się po konfiguratorze. Użytkownicy, którzy chcą szybciej dowiedzieć się, jak korzystać z produktów FRITZ! z poziomu menu, mogą uzyskać wskazówki i instrukcje bezpośrednio z nowej pomocy online, w tym poprzez wyszukiwanie słów kluczowych.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT