Connect with us

SMART

Planujesz majówkę? Pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy!

Opublikowano

dnia

 

Już wkrótce czas wyjazdów weekendowych i majówek. W tym czasie często zostawiamy nasze domy i mieszkania puste. To idealny czas na małe kradzieże i włamania podczas naszej nieobecności. Warto już teraz zastanowić się nad zabezpieczeniem naszego domu. Jednak niekoniecznie drogimi i skomplikowanymi systemami alarmowymi.

 

Wybierając system ochronny swojego domu z pewnością pojawia się pytanie: jaki? Odpowiedź nie jest prosta, ale można śmiało powiedzieć, że taki, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Firma Chuango posiada w swojej ofercie bezprzewodowe systemy alarmowe, które są idealnym rozwiązaniem na szybkie i nieskomplikowane zabezpieczenie domu. Jednym z nich jest system alarmowy AW1, który jest gotowy do pracy zaraz po wyciągnięciu z pudełka. Alarmy domowe posiadają zazwyczaj czujniki ruchu. Tak jest i w tym przypadku.  Czujniki bezprzewodowe i akcesoria możesz łatwo dodawać do systemu za pomocą kilku kliknięć w aplikacji mobilnej. W zestawie znajdziemy standardowo czujnik ruchu PIR, czujnik otwarcia drzwi i okien oraz piloty do sterowania. Liczbę bezprzewodowych czujników możesz dowolnie zwiększać, wraz z coraz większymi potrzebami Twojego domu. System AW1 został zaprojektowany z ideą Plug&Play. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, pobrać darmową aplikację, skonfigurować WiFi i sparować akcesoria ze stacją bazową. Wszelkie ustawienia, skonfigurujesz za pomocą aplikacji. Więcej informacji dowiesz się na stronie http://chuango.eu/aw1/.

Drugim ciekawym systemem z oferty Chuango jest system H4, który jest bardzo podobny do AW1 jeśli chodzi o spełniane funkcje. Jednak co więcej – system ten został wzbogacony o slot na kartę SIM. Dzięki karcie SIM z dodatnim saldem konta lub łączności WiFi, system może być kontrolowany za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej w Twoim smartfonie. Jeśli system wykryje zagrożenie, otrzymasz natychmiastowe powiadomienie aplikacji lub zostanie wykonane połączenie telefoniczne na zdefiniowany wcześniej numer telefonu. System oprócz standardowych czujników jak w AW1 posiada także coś jeszcze – inteligentną wtyczkę H4-PW. Dzięki niej możesz kontrolować swoje urządzenia elektrycznie z każdego miejsca, gdzie tylko masz dostęp do WiFi. Wtyczka ma możliwość tworzenia harmonogramów pracy – co jest bardzo  przydatne właśnie podczas naszych wyjazdów. Możemy ustalić godziny w których lampka, poprzez wtyczkę powinna się zaświecić sprawiając wrażenie, że dom nie stoi pusty. Na co dzień możemy wykorzystywać wtyczkę np. do uruchamiania ogrzewania lub sprzętów potrzebnych do utrzymania akwarium. System ten idealnie nadaje się do ochrony domu czy mieszkania podczas dłuższej nieobecności. Dowiedz się więcej informacji o systemie Chuango H4 na stronie producenta: http://chuango.eu/h4/

Wspólną zaletą obu urządzeń jest fakt, że są mobilne. Do użycia nie potrzebujesz niczego oprócz zasilania i dostępu do WiFi w przeciwieństwie do zaawansowanych systemów, które wymagają odpowiedniego okablowania. Często również instalacja zaawansowanego systemu wiąże się z dużymi kosztami oraz koniecznością zamówienia profesjonalnego instalatora. Przy systemach bezprzewodowych nie mamy tych problemów. System jest gotowy do użycia po wyciągnięciu z pudełka i jest prosty w konfiguracji. Warto o tym pamiętać planując urlop aby nasz dom nie pozostał bez opieki.

Facebook

Poczytaj o IOT