Connect with us

RECENZJE

Smart zamek do drzwi – recenzja WeLock Touch EBL41

Opublikowano

dnia

Coraz częściej w naszych domach goszczą urządzenia smart. Coraz więcej sprzętów mamy podłączonych do Internetu i ich działanie opiera się na inteligentnych funkcjach. Dziś zapraszam na recenzję smart zamka do drzwi, który możesz obsługiwać odciskiem palca, aplikacją na telefon lub tagiem RFID (czyli taką małą kartą zbliżeniową).

 

Opakowanie i zawartość zestawu

Zamek przychodzi w niebieskim opakowaniu z rysunkiem zamka oraz danymi producenta.

W opakowaniu znajduje się smart zamek, instrukcje w 5 językach oraz elementy montażowe.

Zobacz unboxing pudełka:

 

https://www.tiktok.com/@internetrzeczy/video/7244571560953072922

Co znajdziemy w zestawie:

  • Smart zamek
  • Instrukcje w 5 językach: angielski, włoski, francuski, niemiecki i hiszpański
  • 3 karty RFID
  • mini śrubokręt typu Philips
  • kluczyk nimbusowy do montażu
  • szpilka do resetowania, silikonowe zaślepki oraz zapasowe śrubki (są malutkie więc łatwo je zgubić)

Zamek to tak naprawdę element zamkowy zakończony gałkami z każdej strony. Z czego jedna jest po prostu okrągłą klamką zamykającą blokady w drzwiach, a druga posiada cały smart mechanizm w środku, czytnik linii papilarnych oraz przycisk SET, który także służy do wybudzania gałki przed przyłożeniem kciuka lub karty RFID.

Aby uruchomić zamek potrzebujemy 3 baterii typu AAA (baterie nie są dołączone w zestawie) a producent podaje, że takie baterie powinny wystarczyć na rok działania.

 

Aplikacja

Do obsługi zamka służy aplikacja WeLock i można ją pobrać skanując kod QR na urządzeniu.

Aplikacja prosi o założenie konta oraz o aktualizację wersji. Po instalacji pojawia się lista urządzeń i musimy dodać zamek skanując kod QR w aplikacji. Po chwili mamy dostęp do aplikacji.

Możemy dodać kartę do urządzenia. Karta może też mieć ważność tymczasową.

Aplikacja umożliwia nam zdalne otwarcie zamka, historię zdarzeń (otwarcia, zamknięcia), zarządzaniem odciskami palców, kartami RFID a także tworzeniem i edytowaniem zapamiętanych użytkowników. Może także nadawać tymczasowe dostępy kartą np. na czas wyjazdu nadajemy dostęp sąsiadom.

 

Wygląd i działanie

Smart zamek wygląda dość nietypowo ponieważ jest to dodatkowa gałka pod klamką. Jednak mimo tego wygląda profesjonalnie i bezpiecznie.

Od zewnętrznej strony gałka kręci się luźno w obie strony. Dopiero po odblokowaniu odciskiem, aplikacją lub kartą RFID gałka się blokuje i umożliwia otworzenie zamka drzwi.

Od środka gałka pozwala na zamknięcie zamka w każdej chwili. Po prostu przekręcając gałkę ryglujemy zamek.

Zobacz wideo jak działa:

Gałka zewnętrzna domyślnie jest „uśpiona”. Aby ją wybudzić należy wcisnąć przycisk pod czytnikiem linii papilarnych. Wtedy pojawia się logo WeLock i można przyłożyć palec lub kartę RFID. Zamek się blokuje i możemy otworzyć lub zamknąć drzwi. Po ok. 4 sekundach blokada zamka zwalnia się i gałka znów obraca się dookoła luźno 🙂

 

 

Podsumowanie

Zamek jest bardzo wygodny! Przede wszystkim, nie musisz myśleć o kluczach, wystarczy, że masz kciuk, apkę na telefonie lub kartę RFID 🙂 Rejestr wejść i wyjść może się przydać jeśli prowadzisz np. agroturystykę lub mieszkanie na wynajem. Może być też świetnym rozwiązaniem w biurze, kiedy chcesz dać dostępy do drzwi pracownikom. Jest to z pewnością ciekawy sposób na smart zarządzanie otwieraniem drzwi do domu lub do firmy.

Koszt nie jest mały: za zamek musimy zapłacić nieco ponad 800 zł (link), ale jeśli skorzystasz z tego kuponu CNHD53 możesz kupić zamek za ok. 600 zł! Otrzymasz też darmową dostawę z europejskiego magazynu oraz 2 letnią gwarancję! 🙂

Facebook

Poczytaj o IOT