Connect with us

SMART

Smart home od Adurosmart Eria – unboxing

Opublikowano

dnia

Szukając systemu smart home do domu, mamy na rynku wiele propozycji. Warto przyjrzeć się różnym i porównać. Dlatego dziś chciałam przedstawić jedną z propozycji – markę AduroSmart Eria. To chiński system importowany przez markę z Holandii. Zapraszam na przedstawienie tego co marka oferuje.

 

Produkty

Marka AduroSmart Eria posiada w swojej ofercie gamę urządzeń smart home, opartych na technologii Zigbee. Technologia ta jest podobna do WiFi jednak charakteryzuje się niższym zużyciem energii i zasięgiem nawet do 100 m. Co ważne system ten jest również bezpieczniejszy od WiFi, ze względu na używane szyfrowanie. Co ciekawe, korzystanie z technologii Zigbee ma również tą zaletę, że na całym świecie normy częstotliwości są takie same – oznacza to, że np. do poniższego zestawu AduroSmart Eria możemy podłączyć np. żarówkę smart Philips Hue i urządzenia będą w stanie aby się komunikować.

 

Centralka + 2 żarówki smart

Największy zestaw a zarazem bazę działania stanowi centralką systemu. W prezentowanym zestawie mamy także 2 smart żarówki, którymi możemy sterować z aplikacji na telefon.

Czujnik ruchu

Dzięki czujnikowi ruchu jest możliwość uruchomienia alarmu bądź ustawienia automatyzacji np. po wykryciu ruchu w pomieszczeniu, uruchamiane jest światło.

 

Czujnik otwarcia drzwi lub okna

Czujnik ma bardzo proste działanie – wystarczy zamontować go na krawędziach np. drzwi lub okna aby po otwarciu otrzymać powiadomienie na telefon lub uruchomić syrenę alarmową.

Smart pilot ściemniający

Dzięki niemu możesz sterować swoim oświetleniem – uruchamiać, gasić, przyciemniać i rozjaśniać. Dodatkowo pilot posiada magnetyczną podstawę – którą możesz zamontować na ścianie w wygodnym dla Ciebie miejscu. Sterujesz albo pilotem, albo z aplikacji w telefonie 🙂

Smart wtyczka

Do inteligentnej wtyczki możesz podłączyć co tylko chcesz i sterować podłączonym urządzeniem z telefonu. Oznacza to, że możesz je uruchamiać kiedy chcesz lub ustawić własny harmonogram działania, np. o stałych porach ustawić uruchomienie się lampy w akwarium. Dodatkowo wtyczka pozwala na monitorowanie zużycia energii.

Przeczytaj dokładną recenzję wtyczki tutaj.

 

Aplikacja

Do sprawnego działania całego systemu potrzebujesz aplikację na telefon: ERIA (dostępną w Google Play i App Store). Po zainstalowaniu aplikacji należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Na początku musimy dodać centralkę – aplikacja poprosi o zeskanowanie kodu QR z urządzenia.

Bardzo przydatną funkcją jest to, że każde urządzenie możemy nazwać jak chcemy – aby łatwo było je odróżnić lub zorganizować według pomieszczenia, w którym się znajdują.

Gdzie kupić?

Produkty marki AduroSmart Eria są dostępne głównie na Amazonie. Ceny poszczególnych urządzeń są w okolicy 100 zł oczywiście w zależności od zestawu i konfiguracji urządzeń w zestawie. Na ten moment nie ma polskiej dystrybucji tej marki, stąd też nie znajdziemy jej w polskich sklepach z elektroniką. Jednak jest to ciekawa opcja do rozważenia na przyszłość, kiedy już dostępność w Polsce będzie dużo lepsza 🙂

Facebook

Poczytaj o IOT