Connect with us

SMART

Bądź bardziej smart od złodzieja!

Opublikowano

dnia

Koniec roku kojarzy się przede wszystkim ze Świętami, Sylwestrem i pozytywnymi momentami, jest to jednak również czas, gdy liczba włamań rośnie, a opuszczone na kilka dni nieruchomości kuszą niepożądanych gości. Powodów za tym stojących jest kilka. Puste w czasie świąt mieszkania i domy są łakomym kąskiem dla złodziejów. Sytuacji nie poprawia również szybko zapadający zmrok, który pozwala włamywaczom na łatwe zweryfikowanie czy dom stoi przed nimi otworem. Rozwiązania smart home od EZVIZ są sposobem, aby zaradzić tego typu nieprzyjemnym incydentom.

Jak wynika z policyjnych statystyk, tylko w Warszawie w pierwszej połowie bieżącego roku odnotowano o 1 tys. więcej kradzieży z włamaniem niż w 2021 roku. W ciągu roku liczba tego typu przestępstw przekroczyła 13,3 tysiące (+ 8 proc. r/r). Rekordzistą okazał się Poznań z aż 30 proc. wzrostem. Najczęstszymi łupami okazują się sprzęty elektroniczne, biżuteria i gotówka, ale coraz częściej złodzieje sięgają także po rowery czy sprzęt sportowy przechowywany w piwnicach, garażach czy na balkonach.

Aby zawczasu zabezpieczyć swoją nieruchomość, zwłaszcza w wyjazdowym okresie świąt i ferii zimowych, warto rozważyć zakup odpowiedniego sprzętu, który pozwoli nam zachować spokój ducha oraz tu i teraz sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Miej swój dom na oku

Według prognozy MarketsandMarkets globalne wydatki na nadzór wideo wzrastają i w najbliższym czasie jeszcze się zwiększą. W skali kolejnych 5 lat urosną o 57 proc., a czynnikami, które na to wpływają, są m.in. rozwój technologii, nowe możliwości kamer, ale też niestandardowe funkcje. Kamera przestaje być niszowa i staje się coraz częstszym wyborem zakupowym gospodarstw domowych. Tym, co przekonuje do jej nabycia, z całą pewnością jest przystępna cena oraz łatwość montażu. Równie istotne okazują się intuicyjna obsługa i wysoka funkcjonalność urządzenia.

Przykładem produktu, który sprawdzi się w każdym domu jest zasilana bateryjnie kamera EZVIZ HB8, która zapewnia pełną ochronę zewnętrzną z wysoką jakością obrazu oraz inteligentną detekcją ruchu. Dzięki wbudowanej funkcji ciągłej ochrony i automatycznemu odtwarzaniu ostrzegawczych alarmów głosowych kamera uprzedza o podejrzanych zdarzeniach w ogrodzie czy wejściu do garażu. Urządzenie daje możliwość samodzielnej konfiguracji bez konieczności korzystania z dodatkowo płatnych usług profesjonalistów, a dzięki bezkablowej konstrukcji jest niezwykle intuicyjne w montażu. To jednak nie wszystko – kamerę łatwo połączyć z panelem słonecznym EZVIZ, aby zapewnić jej stały dostęp do energii słonecznej i zapomnieć o konieczności ładowania. Dzięki niemu ochrona domu będzie nie tylko efektywna, ale też przyjazna dla środowiska przez cały rok.

Monitoring własnego „M”

Święta chyba nam wszystkim momentalnie kojarzą się z melodią „Last Christmas” oraz już kultowym filmem „Kevin sam w domu”. Historia chłopca, który nakrywa na gorącym uczynku złodziei, już na stałe zagościła w grudniowym repertuarze i od lat dostarcza nam rozrywki. Humorystyczna ekranowa fabuła nie jest jednak tak zabawa w prawdziwym życiu. Aby uniknąć odwiedzin nieznajomych w czasie przerwy świątecznej, warto zabezpieczyć się z wyprzedzeniem.

Czy wymaga to dużej inwestycji? Z całą pewnością nie. Na rynku dostępnych jest wiele przystępnych cenowo urządzeń, których instalacji dokonamy w ciągu kilku minut całkowicie samodzielnie. Zarówno w przypadku większego domu, jak i mieszkania, dobrym rozwiązaniem na start jest wideo wizjer DP2C, który dzięki czujnikom detekcji wysyła alerty o podejrzanych zdarzeniach w pobliżu drzwi w czasie rzeczywistym wprost do aplikacji zainstalowanej w Twoim smartfonie czy tablecie. Ultraszerokokątny obiektyw 155° oraz wyrazistość obiektów w nocy do 5 metrów sprawia, że urządzenie monitoruje dużą przestrzeń przed wejściem do domu i pozwala na łatwe wyłapanie niepożądanych gości. To jednak nie wszystko. DP2C rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD i umożliwia podgląd na żywo zarówno w aplikacji EZVIZ, jak i na wewnętrznym kolorowym ekranie.

Bezpiecznie we własnych czterech kątach

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. W szczególności w bezpiecznym domu. Koniec roku to moment, kiedy każdy z nas chce odetchnąć i cieszyć się nadchodzącymi celebracjami. Włamanie jest ostatnią pozycją, którą dodalibyśmy do listy prezentów czy postanowień noworocznych. Upoważnione służby i media już teraz alarmują, aby odpowiednio zabezpieczyć dom i zadbać o ochronę cennych przedmiotów na czas wyjazdów świątecznych. Schowanie drogocennych przedmiotów w miejscach trudno dostępnych czy wychwycenie sposobu znakowania atrakcyjnego dla złodziei mieszkania, np. za pomocą pozostawienia monety na wycieraczce to jedno, inwestycja w odpowiednie rozwiązania bezpieczeństwa – drugie.

W przypadku każdego rodzaju wnętrza dobrym rozwiązaniem okaże się sprawna kamera wewnętrzna o możliwie dużym zasięgu monitorowania. EZVIZ C6CN to przykład uniwersalnego rozwiązania. Ta niepozornych rozmiarów kamera zapewnia widoczność całego pomieszczenia w dowolnym czasie i lokalizacji przy użyciu telefonu. Korzystając z zaawansowanego mikroprocesora, kamera wykrywa i śledzi sylwetki osób w czasie rzeczywistym, a do właściciela nieruchomości dostarcza alerty, zapewniając całodobową ochronę. Jak każdy sprzęt od EZVIZ, również ta kamera łączy się z aplikacją umożliwiającą zdalną kontrolę. Dzięki niej uzyskasz pogląd wideo w czasie rzeczywistym, historię nagrań czy możliwość udostępnienia ich rodzinie, znajomym, a w razie potrzeby także policji.

Facebook

Poczytaj o IOT