Connect with us

INNE

Icy Dock MB994IKO-3SB – dyski i napęd optyczny w jednej kieszeni

Opublikowano

dnia

MB994IKO-3SB to wytrzymała, w pełni metalowa, podwójna kieszeń na 2,5-calowe dyski SATA/SAS i napęd optyczny (ODD) do użytku w pojedynczej zatoce 5,25”.

Podwójne, 4-pinowe złącza zasilające są używane w celu zapewnienia bezpiecznego i stałego zasilania zarówno napędu, jak i dysków, bez względu na to, czy są to niskonapięciowe dyski 2,5” SATA SSD czy “prądożerne” dyski 15 000 RPM 2,5” SAS. Tace wyposażone są w indywidualny metalowy mechanizm blokujący, zapewniając, że napędy nie zostaną przypadkowo wysunięte lub naruszone. W zestawie znajduje się pojedynczy wentylator chłodzący o średnicy 40 mm z włącznikiem/wyłącznikiem, który utrzymuje dyski w optymalnej temperaturze, nawet przy najbardziej intensywnej pracy.
mb994iko_drive_tray.png

Wszechstronność

MB994IKO-3SB wyróżnia się spośród innych urządzeń z serii MB994 dzięki unikalnemu slotowi na napęd optyczny. Kieszeń ODD wykorzystuje tacę EZ-ODD wykonaną z wytrzymałego metalu i można ją łatwo zdemontować za pomocą dołączonego klucza lub bocznego zatrzasku. Pozwala to integratorom systemów na większą swobodę w różnych zastosowaniach. Taca EZ-ODD jest kompatybilna z dowolnym standardowym napędem o wysokości 12,7 mm.
MB994IKO-3SB wykorzystuje tace EZ Slide Mini, dzięki czemu wymienność i konserwacja napędu są całkowicie bezproblemowe. Są one w pełni zbudowane z metalu, dzięki czemu cechują się dużą trwałością. Ponadto konstrukcja klatki z dodaną górną osłoną zapewnia dodatkową warstwę ochronną podczas przenoszenia napędu. Tace na dyski zostały stworzone dla napędów o wysokości 5 mm, 7 mm, 9,5 mm, 12,5 mm i 15 mm SAS/SATA SSD/HDD.
Sterowanie wentylatorem dodatkowo pozwala na odpowiednie dopasowanie systemu w zależności od używanych dysków. Jeśli wewnątrz znajduje się SSD, wentylator można wyłączyć, aby zminimalizować szumy. Z kolei dla dysków HDD wentylator świetnie wspomaga ich chłodzenie.
mb994iko_full_metal.png

Doskonała jakość wykonania

Korpus MB994IKO-3SB zbudowany jest z aluminium, dzięki czemu można go używać w najtrudniejszych warunkach, zapewniając doskonałe rozpraszanie ciepła. Otwory wentylacyjne z przodu i z tyłu zapewniają dyskom optymalny przepływ powietrza.
System tac ToughArmor MB994IKO-B używa indywidualnego mechanizmu blokady dla każdej tacki, blokując ją na miejscu i chroniąc przed przypadkowym wysunięciem lub złośliwą aktywnością. Dzięki małym wymiarom MB994IKO-3SB jest idealny do użytku w komputerach do gier, HTPC, obudowach SFF, SMB, SI i innych zastosowaniach wymagających wielu funkcji na małej przestrzeni.

Facebook

Poczytaj o IOT