Connect with us

INNE

Nowe produkty od AJAX zaprezentowane podczas Ajax Special Event: Rule your space.

Opublikowano

dnia

Firma Ajax Systems właśnie przeprowadziła internetową prezentację nowych produktów zabezpieczających w stylu Apple, zatytułowaną Ajax Special Event: Rule your space.

Ajax Systems przedstawił produkty wideo, integrację z Yale, urządzenia Grade 3, ulepszenia w zakresie produktów bezpieczeństwa pożarowego, a wszystko to na wydarzeniu Special Event: Panuj nad przestrzenią.

 

20 października, Ajax Systems był gospodarzem już piątej edycji Ajax Special Event, czyli prezentacji online najnowszych urządzeń i nowych funkcji oprogramowania. Zaczynając przeszło 8 lat temu, od zdobycia światowego rynku alarmów antywłamaniowych, firma skupia się obecnie na rozwoju horyzontalnym, dodając zupełnie nowe kategorie produktów do swojego portfolio. Ajax Systems wprowadził nowe produkty monitoringu wideo, podchodząc z zupełnie innej strony do kwestii prywatności.

Ponadto, firma zaprezentowała znaczące usprawnienia w zakresie alarmów antywłamaniowych i przeciwpożarowych, jeszcze mocniej zagłębiając zaawansowane rozwiązania o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa oraz aktualizując swoją serię produktów przeciwpożarowych w odpowiedzi na potrzeby rynku oraz surowe normy obowiązujące w tym sektorze.

W swoim ciągłym dążeniu do innowacji Ajax Systems nawiązał współpracę oraz integrację z innymi gigantami branżowymi i udowodnił, że innowacyjna łączność przewodowa może zmodernizować przestarzałe i niepraktyczne systemy alarmowe. Spełniając standard Grade 3, oferta Ajax jest gotowa, aby zmienić reguły obowiązujących dotychczas w branży. Firma zaprezentowała także swoje nowe motto “Panuj nad przestrzenią”, które stanowi fundament nowej platformy komunikacyjnej Ajax i odzwierciedla zobowiązanie firmy do zapewnienia jednostkom pełnej kontroli nad ich otoczeniem, gwarantując bezpieczeństwo, wygodę i swobodę bez ograniczeń.

Zobacz całe nagranie:

Kamery Ajax: Inteligencja i ochrona prywatności wbudowane od podstaw

TurretCamBulletCam i DomeCam Mini odziedziczyły charakterystyczny styl Ajax. Każdy model kamery jest wyposażony w jedną z czterech możliwych konfiguracji: obiektyw o kącie widzenia 85 lub 110 stopni i rozdzielczości 3K lub 4K. Każda kamera Ajax z łatwością dostosowuje się do zmieniającego się oświetlenia za sprawą technologii True WDR. Jest to inteligentne rozwiązanie, które obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie i w czasie rzeczywistym koryguje nierównomierne oświetlenie w skomplikowanych scenach klatka po klatce.

Ponadto, wszystkie kamery Ajax są wyposażone w mikrofon cyfrowy. Wykorzystuje on niestandardowy system redukcji szumów. Wszystkie kamery spełniają wymagania klasy ochrony IP65, dzięki czemu są w odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Kamery płynnie wykorzystują chmurę Ajax Cloud do przesyłania zdarzeń systemowych. Autorska technologia JetSparrow zapewnia szybki transfer danych wideo typu peer-to-peer. Z wykorzystaniem możliwości analizy opartej na sztucznej inteligencji, kamery te mogą wykrywać i rozpoznawać różne typy obiektów, takich jak ludzie, pojazdy i zwierzęta. W rezultacie system monitoringu jest w stanie rejestrować tylko istotne zdarzenia, oszczędzając miejsce w pamięci.

Jeszcze bardziej zoptymalizuj archiwum wideo, konfigurując funkcję wykrywania ruchu pikseli. Zdefiniuj konkretne strefy, aby zagwarantować, że nagrania będą aktywowane tylko wtedy, gdy wystąpi ruch w określonym obszarze. Aby monitoring był precyzyjnie selektywny, możliwe jest włączenie kamer tylko wtedy, gdy system jest uzbrojony.

Dostępność: Wszystkie wersje TurretCam, BulletCam i DomeCam Mini są już dostępne w sprzedaży.

NVR: Wprowadzenie wideo do najwyższej klasy zabezpieczeń

Synergię systemów Ajax i monitoringu wideo zapewni Ajax NVR — sieciowy rejestrator wideo. Oferuje on integrację z systemem zarządzania wideo Ajax (VMS), zapewniając płynną synchronizację z całym ekosystemem Ajax i umożliwia szeroką kompatybilność z większością kamer IP. Rejestrator NVR jest dostępny w wersji 8- i 16-kanałowej, zapewniając natychmiastowy dostęp do archiwów wideo dzięki technologii transmisji JetSparrow z szyfrowaniem TLS.

Dostępność: NVR jest już dostępny w sprzedaży.

Przestrzeń: Ekosystem bez granic

Tradycyjnie, hub Ajax reprezentował cały obiekt, i każdy system Ajax zaczynał się od huba. Niemniej jednak firma dążyła do umożliwienia włączenia do systemu Ajax jedynie kamery. W rezultacie Ajax Systems stworzył wirtualny jednostkę o nazwie “Przestrzeń”. Użytkownicy mogą w łatwy sposób utworzyć “Przestrzeń” w aplikacji Ajax, dodać wymagane urządzenia i płynnie nimi zarządzać. Przestrzeń może realizować funkcje systemu alarmowego, monitoringu lub obu jednocześnie. Zachowuje znajomy interfejs huba Ajax, w tym kartę sterowania, pomieszczenia i szybki dostęp do urządzeń automatyzacji.

Dostępność: firma zamierza przenieść wszystkie huby Ajax do Przestrzeni do końca 2023 roku.

 

KeyPad TouchScreen: Zaawansowane i wygodne sterowanie

Bezprzewodowa klawiatura z ekranem dotykowym KeyPad TouchScreen oferuje graficzny interfejs, w którym wszystkie ważne informacje są natychmiast widoczne i dostępne w czytelny sposób. Urządzenie oferuje intuicyjne zarządzanie grupami, znajomy interfejs przypominający aplikację Ajax, duży dotykowy wyświetlacz typu IPS oraz najwyższej klasy bezpieczeństwo, w tym technologię DESFire® i obsługę BLE (Bluetooth Low Energy), co umożliwia kontrolowanie klawiatury za pomocą smartfona za pośrednictwem aplikacji Ajax.

Dostępność: Bezprzewodowa klawiatura jest dostępna w sprzedaży. Wersja przewodowa będzie miała premierę w 1 kwartale 2024 r.

Integracja z Yale: Natychmiastowe połączenie z inteligentnym zamkiem

Ajax Systems ogłosił integrację z Yale, liderem w dziedzinie inteligentnych zabezpieczeń domowych z ponad milionem wyprodukowanych inteligentnych zamków na swoim koncie i 180-letnią tradycją. Użytkownicy będą mieć możliwość zarządzania i automatyzacji inteligentnego zamka Yale bezpośrednio za pomocą aplikacji Ajax. Funkcjonalność ta będzie możliwa dzięki natychmiastowemu połączeniu Cloud-to-Cloud poprzez interfejs Yale Home API, co zapewni płynną i bezpieczną komunikację z każdym systemem Ajax.

Najpopularniejsze modele Yale są wśród pierwszych inteligentnych zamków zintegrowanych z Ajax:

 • Yale Linus ®
 • Yale Doorman V2N / Classic
 • Yale Doorman L3S

Wkrótce Ajax Systems rozpocznie pilotażową integrację z Yale w Norwegii, Szwecji, Włoszech i Hiszpanii, a także ma plany rozszerzenia jej na Stany Zjednoczone, Kanadę i niebawem na kolejne kraje.

Rzut oka na oprogramowanie Ajax od CEO MacPaw

Oleksandr Kosovan, uznany twórca oprogramowania, CEO MacPaw i szef spółki kapitałowo inwestycyjnej, przedstawił swoją drogę od bycia początkowym inwestorem w Ajax Systems w 2015 roku. Podkreślił zbieżność swoich wartości z marką i osobiste doświadczenie w korzystaniu z systemu Ajax zarówno w pracy, jak i w domu. Oleksandr zwrócił uwagę na zorientowane na człowieka podejście Ajax do technologii, chwaląc łatwość w użyciu i szybką reakcję oraz doceniając ciężką pracę zespołu Ajax.

Ajax SIM: Doświadczenie użytkownika Ajax na karcie SIM w roamingu

Firma udostępniła nową usługę, która obejmuje fabrycznie zainstalowaną w hubie kartę SIM w roamingu. Karta ta jest zaprogramowana do pracy z konkretnym hubem, gwarantując natychmiastowe połączenie bez konieczności dalszej konfiguracji przez instalatora.

Ajax SIM ma pełną łączność sieciową i jest kompatybilna z sieciami 2G/3G/LTE. Nie zachodzi potrzeba sprawdzania wielu operatorów podczas instalacji; karta SIM automatycznie wybiera najsilniejszy i najmniej obciążony z dostępnych sygnałów. Jest to karta IoT, nie jest więc konieczne, aby aktywować ją za pomocą telefonu. Wystarczy zainstalować hub i aktywować kartę SIM w aplikacjach PRO.

Firma zdecydowała się dołączyć kartę Ajax SIM do każdego huba Ajax, który trafia do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W niedalekiej przyszłości usługa zostanie uruchomiona w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich i Australii.

Pozostałe ważne zapowiedzi

 • Firma z dumą ogłosiła, że urządzenia Fibra posiadają teraz oficjalny certyfikat Grade 3. Certyfikacja ma kluczowe znaczenie w przypadku placówek wysokiego ryzyka, takich jak banki, sklepy z bronią, agencje rządowe, muzea, duże magazyny i biura zawierające cenny sprzęt i informacje.
 • Nowa linia produktów Superior oferuje zaawansowane bezprzewodowe urządzenia alarmowe dla projektów. Oferuje rozszerzone funkcje, niezawodność i zgodność z istotnymi lokalnymi certyfikatami, takimi jak PD 6662: 2017, INCERT, SSF.
 • Rozszerzenie przez Ajax przewodowej linii produktów Fibra objęło LineProtect FibraLineSplit FibraLineSupply FibraTransmitter FibraMultiRelay FibraCase. Najnowsze aktualizacje linii zapewniają możliwości tworzenia złożonych topologii, wprowadzają dodatkowe zasilanie urządzeń, integrację urządzeń innych firm, automatyzację i zwiększoną ochronę przed sabotażem.
 • Ajax wprowadził również nowe czujniki pożarowe FireProtect 2 AC wyposażone w zasilacz sieciowy. Czujniki AC zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii bezpieczeństwa pożarowego. Są one przeznaczone dla regionów takich jak Anglia, Walia, Australia, Stany Zjednoczone i innych, gdzie w większości przypadków wszystkie czujniki pożarowe powinny być podłączone do sieci elektrycznej.
 • Swój debiut miał także ManualCallPoint Jeweller, bezprzewodowy przycisk naścienny do ręcznej aktywacji alarmu pożarowego. Jest on dostępny w dwóch wersjach: Red do obiektów mieszkalnych (uruchamia alarm przekazywany obligatoryjnie do CMS) oraz Blue dla instytucji edukacyjnych (pozwala użytkownikom na dezaktywację alarmu w aplikacji Ajax).
 • Obecnie firma jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu UL/ULC, który pozwoli na dostępność produktów przeciwpożarowych Ajax na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Aktualne portfolio produktów przeciwpożarowych Ajax Systems obejmuje piętnaście urządzeń z siedmioma głównymi certyfikatami zgodności:
  • UL 2075 / CAN/ULC S588 (w trakcie)
  • UL 268 / CAN/ULC S529 (w trakcie)
  • EN 14604:2005/AC:2008
  • EN 54-5:2017+A1:2018
  • EN 50291-1:2018
  • BS 5839 (part 6, grade D1)
  • BS 5839 (part 6, grade F1)
 • Ajax Systems zaprojektował interkonekt zapasowy, dzięki czemu można aktywować połączony alarm pożarowy między czujnikami bez konieczności używania huba. Interkonekt zapasowy pełni rolę zapasowego połączenia do głównego połączenia poprzez hub, a oba połączenia działają równocześnie. Nawet w przypadku utraty połączenia z hubem, podniesienie alarmu zajmuje minutę.

Ajax Systems, mający swoje korzenie w Ukrainie symbolizuje ducha innowacyjności i niezłomności tego narodu. Aplikacja Air Alert stanowi znaczące osiągnięcie Ajax, stając się największym oprogramowania firmy w zaledwie 18 miesięcy, z imponującym wynikiem niemal 22 milionów pobrań i obsługą ponad 6 milionów aktywnych użytkowników. Jest to przykład zarówno zaawansowania technologicznego, jak i nieustępliwego charakteru Ukrainy.

Piąte wydarzenie Ajax Special Event jeszcze bardziej umocniło kluczową rolę Ukrainy w kształtowaniu przyszłości branży bezpieczeństwa. Ajax Systems dołączył do europejskiego klubu producentów systemów monitoringu wideo, stając obok Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a teraz — także Ukrainy.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT