Connect with us

INNE

Walentynkowy poradnik dla geeków

Opublikowano

dnia

Nowoczesne technologie mogą stać się tajną bronią na walentynki. Podpowiadamy jak z nich skorzystać, aby stworzyć romantyczny nastrój w dniu zakochanych. Router internetowy to technologiczne serce domu, przez które przepływają wszystkie wyrażane na odległość uczucia, zwróćmy więc uwagę aby zapewniał bezpieczeństwo domowej sieci. Nie chcemy przecież, aby porywy serca, czy nawet pikantne szczegóły z naszego życia stały się wiedzą publiczną za sprawą niezabezpieczonego połączenia radiowego.
Dziś zamiast miłosnych listów piszemy maile lub wiadomości w komunikatorach, wysyłamy sobie zdjęcia i filmiki lub odbywamy spotkania online w czasie rzeczywistym. W takim świecie niezwykłego znaczenia nabierają urządzenia, które umożliwiają i ułatwiają komunikację elektroniczną. W każdym domu rolę tę odgrywa wielofunkcyjny router, który otwiera wszystkim domownikom i gościom okno na świat i siebie nawzajem.
Niech miłosne wyznania słyszą tylko ich adresaci
Współczesne routery charakteryzują się bogatymi możliwościami komunikacji – są w stanie obsłużyć różne rodzaje dostępu do Internetu, np. łącza DSL, światłowodowe, czy oparte na telewizji kablowej. Od strony użytkownika routery powinny oferować przede wszystkim możliwość szybkiego i bezpiecznego połączenia Wi-Fi. Natomiast w kontekście zachowania poufności należy zwrócić uwagę na obsługiwane standardy szyfrowania połączeń bezprzewodowych. Nie chcemy przecież, aby nasze porywy serca, czy nawet pikantne szczegóły stały się wiedzą publiczną za sprawą niezabezpieczonego połączenia radiowego. Biorąc pod uwagę aktualne standardy można przyjąć, że obsługiwanie przez domowy router szyfrowania klasy WPA3 gwarantuje absolutne bezpieczeństwo i poufność transmisji.
Nie wzmocni uczucia, ale wzmocni Wi-Fi
Aby rozmawiać w odpowiednio kameralnych warunkach, należy zapewnić sobie odpowiednie pokrycie zasięgiem Wi-Fi jak największej powierzchni naszego domostwa. Nie da się przecież ściszonym głosem rozmawiać o miłości np. w salonie, gdzie akurat jest najlepszy zasięg, ale też rozlega się wrzawa codziennych spraw i nie sposób uciec przed wścibskim spojrzeniem innych. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o wzmacniaczach sygnału Wi-Fi, które pomogą dostarczyć Internet tam, gdzie w spokoju możemy być sam na sam z ukochana osobą. FRITZ!Repeater nie wzmocni twojego uczucia, ale wzmocni twoje Wi-Fi.
Nastrojowy Smart Home
Bardziej rozbudowane routery domowe, np. te z rodziny FRITZ!Box firmy AVM, oprócz szybkiego i bezpiecznego dostępu do sieci, oferują dodatkowo mnogość funkcji inteligentnego domu Smart Home i potrafią przyczynić się do stworzenia atmosfery sprzyjającej bliskości. Sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 301 zadba o odpowiednią temperaturę pomieszczenia, dostosowując ją do pory dnia i osobistych preferencji, a inteligentna żarówka LED FRITZ!DECT 500 zapewni oświetlenie o natężeniu i kolorze idealnie dobranym do potrzeb romantycznego wieczoru.
A jeżeli w walentynkowy wieczór mamy w planach jakiś romantyczny film, pomocny okaże się FRITZ.NAS – nasz własny, prywatny dysk sieciowy, z którego możemy odtwarzać materiały bezpośrednio na telewizorze smart, tablecie, komputerze, czy telefonie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby na tym samym dysku zachować także zdjęcia i filmy z chwil wspólnie spędzonych w Paryżu, Wenecji, czy Sopocie i wrócić do nich podczas walentynkowego wieczoru wspomnień.
Kocham. Przyjeżdżaj. Stop – już tylko przez komunikator
Starsze pokolenia będą pewnie tęsknie wspominać pachnące listy, pisane własnoręcznie na specjalnej papeterii, czy krótkie, zdawkowe „KOCHAM. PRZYJEŻDŻAJ. STOP” na ozdobnym telegramie. Współczesność ma jednak swoje nieubłagane prawa, oferując przy tym niespotykane dotąd możliwości globalnej komunikacji. W dniu zakochanych wspomnijmy także ciepło o swoim routerze – cichym towarzyszu naszych uniesień, niezmordowanie przesyłającym gorące uczucia do najbliższych.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT