Connect with us

IT

Tenda Nova MW5 – kolejna odsłona sieci mesh

Opublikowano

dnia

Tenda nova MW5 to system mesh WiFi zaprojektowany dla większych gospodarstw domowych z usługami szerokopasmowymi o przepustowości 100 Mb/s lub większej.

Obsługiwany przez technologię Tenda mesh, każdy węzeł automatycznie łączy się z drugim, tworząc sieć rozproszoną w całym domu. 3-pak MW5 obejmuje do 300 metrów kwadratowych. Główny węzeł obsługuje porty gigabitowe, pozwalając na maksymalne wykorzystanie usług szerokopasmowych o przepustowości 100 Mb/s lub większej i zapewniając płynne odtwarzanie filmów 4K. Drugi węzeł ścienny łączy się automatycznie z istniejącą siecią mesh ze wstępnie sparowaną konfiguracją, co sprawia, że podłączenie jest bardzo proste.
MW5(5).jpg

Pokrycie do 300 m²

Zasilany technologią Tenda Mesh, każdy węzeł automatycznie łączy się ze sobą, tworząc rozproszoną sieć w całym domu. 3-pak MW5 pokrywa do trzystu metrów kwadratowych powierzchni. Wraz z obsługą do 6 węzłów, Nova MW5 obejmuje ponad 500 m².
MW5_1.jpg

Zwiększona penetracja ścian

Dwa zewnętrzne wzmacniacze mocy 2,4 GHz i 5 GHz używane zarówno w pasmach 2,4 GHz, jak i 5 GHz w węźle podstawowym, zwiększają siłę sygnału i możliwości odbierania, pomagając Novej MW5 prześcigać zwykłe routery. Z funkcjami, które optymalizują zarówno pasmo 2,4 jak i 5 GHz, system Nova MW5 automatycznie dostosowuje szybkość transmisji danych, kiedy pracuje za dwiema ścianami. Dzięki optymalizacji pasujących obwodów i zastosowaniu technologii Maximal Ratio Combining (MRC), Nova MW5 radykalnie poprawia transmisję Wi-Fi, zwiększając penetrację ścian i dystrybucję znacznie szerszego zasięgu Wi-Fi.
MW5_2.jpg

Kształtowanie wiązki

Dzięki technologii Beamforming Nova MW5 tworzy mocniejszy sygnał WiFi w kierunku, w którym znajdują się powiązane urządzenia. Zamiast transmitować sygnał na szeroki obszaar, Beamforming Tendy skupia sygnał i kieruje go bezpośrednio do celu.
MW5_3.jpg

Konstrukcja gniazda ściennego, Plug&Play

Dzięki projektowi z wtyczką i sparowaną konfiguracją, węzły dodatkowe ułatwiają konfigurację i rozbudowę istniejącej sieci Wi-Fi.

Obsługa do 60 urządzeń

Łącząc główny chip 1 GHz z technologią MU-MIMO, Nova MW5 komunikuje się jednocześnie z wieloma urządzeniami, zapewniając wolne od opóźnienia połączenie internetowe po włączeniu trybu zorientowanego na wydajność za pomocą aplikacji.

Cena i dostępność

Tenda Nova MW5 występuje w trzech wariantach cenowych i już wkrótce będzie dostępna na polskim rynku.
  • Tenda Nova MW5 (3-pak) – 599 zł
  • Tenda Nova MW5 (2-pak) – 449 zł
  • Tenda Nova MW5 (1-pak) – 249 zł

Facebook

Poczytaj o IOT