Connect with us

AGD/RTV

7 gadżetów, które przydadzą Ci się w podróży

Opublikowano

dnia

W obecnych czasach, pakując walizkę na wakacje, zabieramy nie tylko strój kąpielowy, ręcznik i parawan. Musimy także pamiętać o urządzeniach elektronicznych, z którymi nie rozstajemy się na co dzień. Choć my wybieramy się na wypoczynek, to nasze smartfony, aparaty fotograficzne i inne sprzęty nieustannie pracują, a do tego wymagają zasilania niezależnie od pory roku. Sprawdź, co warto zabrać ze sobą, aby cieszyć się w pełni udanym urlopem.

1. Power bank

Nie da się ukryć, że możliwości wielu smartfonów przewyższają pojemność ich baterii. Często wystarczy kilka godzin działania mobilnego internetu i kilku aplikacji na raz, aby prędko zobaczyć powiadomienie „podłącz telefon do ładowania”. A to właśnie on służy nam często jako mini przewodnik, dzięki któremu sprawdzimy rozkład jazdy, prognozę pogody, mapę okolicy lub przetłumaczymy wyrażenie z języka obcego na ojczysty. Niestety będąc w trasie, często nie mamy dostępu do stałego źródła zasilania. Z pomocą może przyjść power bank, dzięki któremu naładujemy nasze urządzenie elektroniczne w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie.
7.jpg

2. Adapter turystyczny

Wakacje to także podróże zagraniczne. Na pewno wielu z Was spotkało się z różnymi rodzajami gniazdek w innych krajach. Zamiast zabierać ze sobą kilka osobnych ładowarek, warto pomyśleć o adapterze, dzięki któremu możemy naładować nasze urządzenia w rozmaitych gniazdkach. To niewielkie akcesorium pozwoli bezproblemowo korzystać z ładowania w ponad 150 krajach, w tym Anglii, Australii, Chinach, Japonii i USA.
2.jpg

3. Zapasowa bateria do aparatu

Nikt z nas nie chciałby w trakcie wycieczki zorientować się, że bateria w naszym aparacie nie jest w pełni naładowana, przez co ominie nas mnóstwo okazji do zrobienia fantastycznego zdjęcia. Możemy jednak temu zapobiec, zabierając ze sobą zapasową baterię, którą możemy w każdym momencie zastąpić tę rozładowaną. To rozwiązanie jest również przydatne dla tych, którzy choć pamiętają o ładowaniu, to wybierają się na dłuższą wycieczkę, gdzie standardowa bateria może nie sprostać intensywnej eksploatacji.
4.jpg

4. Zapasowa bateria do drona

W dzisiejszych czasach nie tylko aparat służy do uchwycenia niezapomnianych chwil. Rolę tę spełniają również drony pozwalające uzyskać niespotykane na co dzień kadry. Jednak jego czas latania na jednej baterii jest dość krótki, warto zatem pomyśleć również o zapasowej baterii do drona, która pozwoli nam na dłuższe zabawy w powietrzu.

5. Ładowarka samochodowa

Niezbędna w każdej podróży samochodem. Dzięki niej możemy łatwo naładować czy to nasz smartfon, czy tablet. Warto wybrać akcesorium z technologią Power Delivery, która potrafi znacznie skrócić czas potrzebny do pełnego naładowania naszego urządzenia.
6.jpg

6. Kamera samochodowa

Kamera w samochodzie już dawno przestała być gadżetem tylko dla wybranych. Dziś spotyka się ją coraz częściej ze względu na niewygórowane ceny i poczucie bezpieczeństwa, bowiem w przypadku kolizji może być nieocenioną pomocą przy odtworzeniu przebiegu wydarzeń.

7. Przetwornica samochodowa

Wakacje to także niezapomniane wypady pod namiot. Nie da się jednak ukryć, że sporą ich wadą dla niektórych może być brak stałego dostępu do elektryczności. Pomocna może się okazać przetwornica samochodowa, która przekształca prąd w taki sposób, aby móc z niego bezpiecznie korzystać w celu zasilenia laptopa czy małego AGD np. tostera lub suszarki do włosów.
5.jpg

Facebook

Poczytaj o IOT