Connect with us

SMART

Relacja z Targów Inteligentny Dom 2018

Opublikowano

dnia

W dniach 16-18 listopada w Warszawie odbyła się kolejna już edycja AUDIO VIDEO SHOW. W tym roku wystawa była połączona z Targami Smart Home, co do których mieliśmy wielkie oczekiwania  i na które wybraliśmy się z wielką energią!
Ku naszemu zaskoczeniu, rozczarowanie nastąpiło bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce… W strefie “Inteligentny Dom” było tylko kilku wystawców, co na tej rangi Targi i widoczne banery oraz zaproszenia ( jak widać na powyższym zdjęciu) jest bardzo niemiłym zaskoczeniem. Oczekiwaliśmy minimum kilkudziesięciu firm w tym na pewno czołowych producentów, którzy chcą się pochwalić nowymi rozwiązaniami.

Wbrew pierwszemu wrażeniu na duży plus przemówiły do nas firmy oraz ich stoiska.

Miło nas zaskoczyły swoją ofertą, dlatego poniżej postanowiliśmy Wam o nich opowiedzieć 🙂 choć trzeba dodać, że sami wystawiający też nie kryli małego niesmaku z lokalizacji, komunikacji i ilości podmiotów biorących udział.

Strefa “Inteligentny Dom” i jej podmioty:

Grenton

To niezwykle innowacyjna firma, która oferuje pełną kontrolę nad swoim domem poprzez nowoczesne urządzenia. Proponują sterowanie funkcjami domu na wiele sposobów. Jednym z nich jest aplikacja, którą każdy może spersonalizować i dostosować do własnych potrzeb. Do funkcji, które możemy mieć pod kontrolą to na przykład: temperatura, światła, monitoring, rolety. Na targach głównie skupili się na pokazaniu nowości oraz integracji z systemami audio.


Hasło firmy “ To nie kolejny system automatyki budynkowej. To przełom.” zastanawia na ile jest to tylko hasło, a może odzwierciedlenie rzeczywistości…
Analiza funkcjonalności, możliwości wskazuje, że mamy do czynienia z rzeczywistością która jest zaawansowana, ale podana w sposób prosty  i intuicyjny.

Kilka podstawowych możliwości:

 1. System otwarty na wiele standardów.
  Grenton jest przygotowany na każdy standard czyli umożliwia skalowanie nawet o te urządzenia które są właśnie w innym standardzie, a którymi właśnie jesteśmy zainteresowani.
 2. Obiektowa czyli intuicyjna struktura systemu
  Każdy czujnik, wyłącznik  ma własne zdarzenia, cechy i metody, ale można je łączyć ze sobą swobodnie wywołując zdarzenia na których nam zależy.
 3. Wszystko zarządzane czymś więcej niż aplikacją mobilną. Nie tylko zarządzanie kolejnymi urządzeniami, ale i możliwość zaprojektowania przez siebie wyglądu samej aplikacji. Rozmieszczanie przycisków i ikon to możliwość stworzenia narzędzia pod osobiste potrzeby aby systemem zarządzało się sprawnie i szybko.
 4. Przewodowo i bezprzewodowo
  Moduły Grenton można łączyć przewodowo zyskując stabilność, bezpieczeństwo i szybkość działania. W przypadkach gdy połączenie bezprzewodowe jest bardziej praktyczne, wystarczy dołożyć moduł Z-Wave i w kilka minut uruchomić połączenie.
 5. Łatwa i prosta konfiguracja
  Grenton Object Manager to narzędzie do pełnego zarządzania skomplikowanymi instalacjami w prosty sposób
 6. Pełna kontrola
  1. Aplikacja Grenton działa w dwóch systemach: Android i iOS
  2. nie trzeba uruchamiać aplikacji nią sterować, wystarczy umieścić właściwą ikonę na pulpicie– technologia One Button
  3. pozwala na szybkie wybranie funkcji którą chcemy użyć
  4. Smart Switch – wyłącznik można używać na wiele sposobów, umożliwia aż 4 różne sposoby naciśnięcia wyłącznika
  5. nowoczesne panele zarządzania o dużych możliwościach skupienia w jednym miejscu wielu sterowników, np. termostat, włączniki oświetleniowe, wentylacji i klimatyzacji.


Więcej o firmie i rozwiązaniach: https://www.grenton.pl

 

 

Anigmo

Anigmo jest jedną z marek dystrybutora Idea Projekt Produkt. Marka zajmuje się produkcją bezdotykowych włączników i ściemniaczy. Anigmo oferuje włączniki, które można zamontować pod szkłem, ceramiką czy drewnem. Wykończyć je można prawie każdym materiałem, dlatego powstaje wiele designerskich i innowacyjnych produktów. Produkty te zwracają uwagę głównie ze względu na unikatowość wzorniczą , co przyciąga klientów.


Anigmo znajduje się w czołówce technologii ściemniania zarówno lamp napięcia jak i tych niskonapięciowych co pozwala sterować oświetleniem “niewymienialnych” modułów LED i świetlówek kompaktowych.

 

 

W ofercie dystrybutora Idea Projekt Produkt.znalazły się  również inne znane marki:

 

HDL – światowy lider w zakresie systemów kontroli, zarządzania  i automatyzacji budynków.

 

BLUMOTIX –  projektowanie oraz produkcja przycisków, paneli dotykowych oraz urządzeń do automatyki budynkowej zgodnej ze standardami KNX.

 

ENERTEX BAYERN – projektowanie technologiczne oraz produkcja elektroniki dla najbardziej wymagających klientów.

 

INTERRA – projektowanie oraz produkcja urządzeń automatyki domowej zgodnych ze standardem KNX.

 

Dla niewtajemniczonych:
Standard KONNEX / KNX (dawniej EIB) – instalacja elektryczna nowej generacji – umożliwia wspólną komunikację pomiędzy wszystkimi odbiornikami energii elektrycznej w budynku. KNX opcjonalnie zapewnia zdalny dostęp do wszystkich instalacji budynkowych i umożliwia dowolne rozwijanie funkcjonalności automatyki budynkowej przez dowolnych producentów z całego świata. Jest wspólnym językiem komunikacji dla wszystkich instalacji budynkowych oraz przedmiotów o standardzie IoT. Źródło Wikipedia.

Więcej o marce: http://www.anigmo.com/en/

 

Ampio

To niezwykle innowacyjna firma, która oferuje rozbudowane rozwiązania na rynku w dziedzinie automatyki domowej. Zajmuje się inteligentnymi domami (Ampio Smart Home), ale także stworzyła system do monitoringu GPS różnego rodzaju pojazdów (Ampio Smart GPS System) czy urządzenia pomiarowe kontrolujące jakość powietrza (Ampio Smart Smog System).

 

Systemy Ampio są niezwykle funkcjonalne oraz intuicyjne w sterowaniu.  Priorytetem firmy jest komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Firma tak mówi o sobie: “ Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy system, który zaopiekuje się Twoim mieszkaniem, domem, ogrodem, przejmując na siebie szereg obowiązków . Pozwoli to Tobie i Twojej rodzinie cieszyć się życiem.”

Więcej o stronie: https://ampio.com.pl

 

NETATMO

Jest to firma, która także tworzy produkty i systemy Smart Home. Należą do nich m.in.: wewnętrzna kamera z rozpoznawaniem twarzy, kamery monitorujące, alarmy które wysyłają także powiadomienia na telefon (jeśli jesteś poza domem), inteligentne termostaty, a nawet osobiste stacje pogodowe. W swojej ofercie posiadają również różne akcesoria, takie jak wskaźnik opadów.

 

Więcej o firmie: https://www.netatmo.com/pl-pl

 

F-Secure SENSE

 

F-Secure SENSE to router który zabezpiecza wszystkie połączone z nim urządzenia. Może to być telefon, komputer, ale także lodówka czy pralka! Na targach przedstawiono urządzenie z trójwarstwową ochroną antywirusową, która chroni wszystkie podłączone do niego urządzenia zarówno w domu jak i poza domem.

Więcej o marce: http://itd24.pl/f-secure-dla-domu/f-secure-sense/

 

DATA GROUP: Niewidzialne głośniki – Stealth Acoustic

  Stealth Acoustic oferuje niewidoczne głośniki, które zapewniają niezwykłą jakość dźwięku! Wyposażone są w technologię Stealth. Głośniki można wykończyć na wiele sposobów. Do wyboru są wszystkie rodzaje farb, tapety oraz cienkie tkaniny. Na specjalne zamówienia wykonuje się również z drewna fornir.

Brzmi dobrze? Na pewno świetnie słychać. 😉

 

Udział w AUDIO VIDEO SHOW, które było połączone z Targami Smart Home oceniam jako pozytywne doświadczenie. Nie jesteśmy audiofilami, a te Targi w tym roku były zdecydowanie dla nich.  Organizatorom życzymy lepszego planowania na kolejny rok, znalezienia miejsca gdzie całe Targi będą mogły się odbyć w jednak lokalizacji, lepiej zaplanowanej i oznakowanej. Do zobaczenia następnym razem 😉

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT