Connect with us

INNE

Dlaczego inteligentny wideodzwonek Netatmo nie będzie współpracował z HomeKit Secure Video?

Netatmo poinformowało, że inteligentny wideodzwonek Smart Doorbell nie będzie niestety współpracował z HomeKit Secure Video od Apple. Firma określiła takie połączenie jako niemożliwe. W przeszłości Netatmo wprowadziło HSV na swoje inteligentne kamery. Dlaczego teraz jest inaczej? W czym tkwi problem?

Opublikowano

dnia

Netatmo Smart Doorbell kurier

Dlaczego HomeKit Secure Video i Netatmo Smart Doorbell nie mogą dobrze współpracować?

Na początku było w porządku. Wstępne testy pokazały, że inteligentny wideodzwonek obsługuje wszystkie funkcje HSV w środowisku o kontrolowanych temperaturze i oświetleniu. Problemy pojawiły się przy testach polowych z wewnętrznymi ambasadorami Netatmo. Okazało się, że ciągłe kodowanie przy klatkażu 30 fps, potrzebne dla kompatybilności z HomeKit Secure Video, ma znaczny wpływ na pobór mocy oraz wewnętrzną temperaturę wideodzwonka. Prowadziło do przegrzewania się, opóźnień czy niechcianego restartowania urządzenia.

Z pomocą wewnętrznych i zewnętrznych ambasadorów zespoły badawcze Netatmo były w stanie znaleźć dynamiczne rozwiązanie. Dzięki niemu możliwe stało się włączanie i wyłączanie zaawansowane nagrywania, zależnie od tego, jaka jest wewnętrzna temperatura produktu. Niestety nie można jednocześnie korzystać z zaawansowanego nagrywania i obsługi dużej aktywności Wi-Fi oraz kodowania wideo w czasie rzeczywistym.

Ponieważ są to istotne elementy dla kompatybilności HomeKit Secure Video, a Netatmo chce, by wrażenia z użytkowania inteligentnego wideodzwonka były satysfakcjonujące, firma musiała zrezygnować z HSV. Jednocześnie pociesza, że wielomiesięczna praca nie poszła na marne. Udało się zdobyć doświadczenie w zakresie ograniczeń produktów o niskim poborze mocy. A dodatkowo może oddać użytkownikom wideodzwonka nową funkcjonalność.

Netatmo Smart Doorbell

Źródło: Netatmo

Zaawansowane nagrywanie w Netatmo Smart Doorbell

Funkcją to jest wspomniane już zaawansowane nagrywanie. Dzięki niemu wideo jest rejestrowane (uwzględniając temperaturę) na sekundy przed pojawieniem się pod drzwiami, gdzie zamontowano dzwonek. Jednocześnie znacząco poprawiane są ważne dla urządzenia algorytmy. Wszystko bez poświęcania funkcji bezpieczeństwa czy ochrony prywatności. Warto wspomnieć, że funkcja, o której mowa, to właśnie jedna z możliwości HSV, którą chwalą sobie jej użytkownicy. Jest ona dostępna dzięki wspomnianemu ciągłemu kodowaniu wideo przy 30 klatkach na sekundę.

Nowa funkcja ma pojawić się we wszystkich Netatmo Smart Doorbell do końca 2022 roku. 

Co z połączeniem z HomeKit Secure Video?

Jednocześnie Netatmo poinformowało, że prawie wszystkie funkcjonalności HSV są pokrywane przez lokalne przechowywanie danych na karcie microSD, przechowywanie w chmurze przez Dropboksa oraz na serwerze FTP użytkownika.

Jak podaje portal 9to5Mac Netatmo nie jest jedyną firmą, która ma problem z usługą Apple. W przypadku dzwonka Logitech Circle View również zgłaszano kłopoty z przegrzewaniem się (nawet zimą).

Źródło: 9to5Mac

Facebook

Poczytaj o IOT