Connect with us

SMART

MYLO – poznaj pierwszego wirtualnego ratownika dla domowego basenu

W USA ruszyła przedsprzedaż nowego inteligentnego asystenta. MYLO od Coral Smart Pool jest pierwszym wirtualnym ratownikiem dla przydomowych basenów. Powstał jako odpowiedź na dużą liczbę utonięć. MYLO ma wykryć, że ktoś tonie lub może utonąć i uruchomi alarm.

Opublikowano

dnia

MYLO w basenie

Rola i funkcje wirtualnego ratownika basenowego

Utonięcie zajmuje niechlubne pierwsze miejsce jako najczęstsza przyczyna przypadkowych zgonów dzieci w wieku od roku do 4 lat. Rocznie jest 3960 przypadków utonięć, co daje średnio 10 dziennie. MYLO być może nie rozwiąże od razu całego problemu, a na pewno nie zwolni dorosłych od odpowiedzialności za doglądanie dzieci. Są jednak szanse, że pomoże go zmniejszyć.

MYLO basen rodzina pływa

Źródło: Coral Smart Pool

MYLO to system, który całodobowo monitoruje basen. Korzysta z kamery nad wodą oraz czujników ciśnieniowych, aby sprawdzić, czy ktoś wchodzi do basenu i ocenić ryzyko. Z kolei pod wodą działa opatentowana komputerowa kamera Coral o wysokiej rozdzielczości.

Wideo rejestrowane w czasie rzeczywistym jest analizowane przy wsparciu AI. MYLO może przez to zidentyfikować zdarzenia, które zagrażają utonięciem. Jeśli odnotuje, że ktoś tonie, uruchamia domowy alarm (część zestawu) oraz w aplikacji (gdzie jest też podgląd wideo). System zawiadamia o wskoczeniu do basenu (gdy nikt z niego nie korzystał przez przeszło 5 minut), ryzyku utonięcia czy topieniu się bez hałasu (jak często wyglądają utonięcia dzieci poniżej piątego roku życia) 

MYLO kamera alarm aplikacja

Źródło: Coral Smart Pool

Sprzedaż i przedsprzedaż MYLO

Koszt wirtualnego ratownika to promocyjne 999 dolarów przy zakupie na stronie coralmylo.com. W handlu detalicznym kosztuje 1499 dolarów. Rozsyłanie egzemplarzy MYLO rozpocznie się w kwietniu 2023 roku. 

Basen w internecie rzeczy według Coral Smart Pool

Producent MYLO, czyli Coral Smart Pool, to pionier, jeśli chodzi o wykorzystanie komputerowej wizji oraz technologii maszynowej do monitoringu basenów. Rozwija inteligentne, intuicyjne i przyjazne dla użytkowników rozwiązania. MYLO jest pierwszym zastosowanie wizji komputerowej w monitoringu basenowym.

Firma wierzy, że w przyszłości basen stanie się przestrzenią nie tylko bezpieczniejszą, ale też bardziej zautomatyzowaną – na kształt tego, jak rozwijają się samojeżdżące pojazdy. Rozwiązania Coral mogą przydać się zarówno do zabezpieczania basenów, jak i ich czyszczenia czy konserwacji oraz poprawienia wydajności energetycznej. 

 

Źródła: PR Newswire, Coral Smart Pool

Facebook

Poczytaj o IOT