Connect with us

AGD/RTV

3 najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać klimatyzator.

Opublikowano

dnia

Wybór klimatyzatora jest nie lada wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzatora? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

  1. Głośność pracy.

Zwykle decydujemy się na montaż klimatyzatora w miejscu, gdzie na co dzień pracujemy, śpimy bądź po prostu spędzamy najwięcej czasu. Z pewnością nie chcielibyśmy dodawać sobie hałasu, dlatego ważną rzeczą jest głośność pracy klimatyzatora. Warto zwracać uwagę na poziom decybeli podczas wyboru modelu i marki urządzenia. Przykładowo specjalnie przygotowana konstrukcja urządzenia pozwala na zmniejszenie do minimum poziomu głośności. Osiąga dzięki temu głośność na poziomie 20 dB, czyniąc urządzenie jednym z najcichszych na rynku.

2. Filtr oczyszczający

Przy wyborze klimatyzatora sprawdźmy czy posiada wysokiej klasy filtr, a najlepiej PM 2.5 lub możliwość jego zamontowania. Dlaczego jest to tak ważne? Taki filtr skutecznie chroni przed pyłami zawieszonymi o średnicy do około 2,5 μm, które zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia są najbardziej szkodliwe dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Filtr ten usuwa 99.9% PM 2.5 dzięki elektrostatycznej jonizacji. Już sami rozumiecie dlaczego jest to tak ważne. Z oferty marki AUX większość urządzeń ma możliwość montażu filtra, a model AUX Jupiter posiada już taki filtr wbudowany.

3. Zdalne sterowanie

Klimatyzatorem możemy sterować za pomocą pilota i jest to całkowicie w porządku. Jednak w dobie tak zaawansowanej technologii warto mieć możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą telefonu komórkowego. To znacznie ułatwia korzystanie i po dłuższej nieobecności w domu możemy wrócić już do schłodzonego – wystarczy, że zdalnie uruchomimy klimatyzator.

Dodatkowo dobrze jeśli urządzenie jest estetyczne i wygląda zgrabnie. Marka AUX o tym wie, dlatego większość modeli ma pięknie wyprofilowane kształty w kolorze białym, a dla osób skorych do ciekawego designu polecamy nowoczesny model Moon w ciemnej, metalicznej stylistyce.

 

***

Więcej na temat odpowiedniego klimatyzatora dowiesz się na stronie: cnaux.pl

lub u oficjalnego dystrybutora marki:

 

Action Energy

Zakopiańska 159,

30-435 Kraków

http://www.cnaux.pl/

Facebook

Poczytaj o IOT