Connect with us

AGD/RTV

Niezbędny w podróży – Adapter do gniazdek od Green Cell

Opublikowano

dnia

Czas wyjazdów coraz bliżej, tuż za rogiem czai się majówka, niedługo po niej wkroczy dumnie czerwiec, który pięknym słońcem wygoni nas na wakacje. A jadąc na nie mamy ze sobą sporo elektroniki. Telefon, aparat, powerbank, laptop, smartwatch, ladowarka do akumulatorków, kamerka sportowa, dron… Wszystko potrzebuje mieć dostęp do prądu aby się naładować. Co w przypadku kiedy jedziemy do kraju z innym standardem gniazdek?

Na ratunek przybywa adapter turystyczny marki Green Cell!

Opakowanie

Urządzenie posiada bardzo eleganckie etui, które dodatkowo chroni je podczas podróży. Często w torbach i walizkach wszystko „obija się” o siebie, dlatego takie etui jest bardzo przydatne.

Dlaczego adapter jest tak przydatny?

 1. Najważniejszą kwestią jest możliwość używania w ponad 150 krajach! Oznacza to, że prawie na całym świecie możemy korzystać z prądu i nie martwić się o przejściówkę do gniazdka.
 2. Istotną informacją jest fakt działania w dużym zakresie napięć. Dzięki temu adapter można używać w sieciach elektrycznych o innym napięciu (jeśli tylko podłączone urządzenie na to pozwala)
 3. Jest na tyle zgrabny, że nie zajmie wiele miejsca w walizce. Adapter waży 140 gram i ma rozmiar 7,5 cm x 6 cm x 5,5 cm.
 4. Urządzenie posiada 2 dodatkowe porty USB, dzięki czemu dedykowane ładowarki mogą zostać w domu.
 5. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dlatego przejściówka posiada wbudowany bezpiecznik, chroniący podłączony sprzęt przed przepięciami.

Obsługa adaptera jest banalnie prosta! Wszystkie wtyczki są ukryte pod suwakami, które są na bocznych ściankach. Ważne! Aby schować wtyczkę należy ją delikatnie wcisnąć i dopiero wsunąć. Nie warto się siłować lub myśleć, że suwak się zaciął 😉

Kompatybilność

Przejściówka jest kompatybilna z większością gniazdek elektrycznych stosowanych na świecie:

 • typ A i B (w większości krajów Ameryki Północnej i Środkowej, a także Japonii),
 • typ C, E i F (Europa)
 • typ G (Wielka Brytania)
 • typ I (Australia)
 • typ J (Szwajcaria)
 • typ K (Dania)
 • typ L (Włochy)

Adapter nie jest zgodny jedynie z gniazdami starego typu brytyjskiego (oznaczenia D i M), które są jeszcze stosowane głównie w Indiach i krajach Afryki Południowej, oraz gniazdkiem typu H używanym wyłącznie w Izraelu.

źródło mapki: światbaterii.pl

Podsumowując…

Jest to urządzenie, które musisz mieć w swojej torebce/walizce/w domu. Możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to „światowy sprzęt!” 😉

Ps. Nie musisz wyjeżdżać na wakacje aby mieć taki adapter. Sprawdza się świetnie jeśli posiadasz jakieś sprzęty zza granicy, które potrzebują przejściówki do polskich gniazdek 😉

Urządzenie możesz kupić aktualnie w dobrej cenie na światbaterii.pl.

Od nas urządzenie otrzymuje wyróżnienie za design, który jest naprawdę przemyślany i elegancki.

 

Facebook

Poczytaj o IOT