Connect with us

RECENZJE

Nowość – recenzja Garmin Venu 2 Plus

Opublikowano

dnia

Opakowanie i zawartość

Zegarek otrzymałam w kwadratowym, poręcznym ale też eleganckim opakowaniu. Pod piankami trzymającymi zegarek, znajdują się dokumenty oraz kabelek ładujący.

Wygląd

Zegarek ma bardzo elegancki design. Podobnie jak poprzednia wersja jego design sprawia, że zegarek dopasuje się do sportowych ale też wyjściowych, eleganckich stylizacji. Aktualnie testowany model posiada szary pasek.

 

Konfiguracja

Do poprawnej konfiguracji zegarka będzie potrzebna aplikacja Garmin Connect dostępna na systemy Android i IOS. Jednak jest też możliwość korzystania z zegarka bez połączenia ze smartfonem. Wtedy są dostępne prawie wszystkie funkcje oprócz tych najbardziej zaawansowanych jak np. monitorowanie cyklu, pogoda czy kalendarz które należy ustawić przez aplikację. Konfiguracja zegarka jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy wykonywać kroki, które pojawiają się na ekranie zegarka i aplikacji. Po chwili zegarek jest gotowy do działania z aplikacją.

 

Testy

Ponieważ jest to zegarek z wieloma funkcjami zdrowotnymi i sportowymi, w testach zegarka pomogła mi trenerka fitness Ania @trener.fit.mum.ann, która podobnie jak przy poprzednim modelu przetestowała funkcje zegarka podczas prowadzenia swoich zajęć fitness.

Dla mnie osobiście najważniejszą funkcją w smartwatchu jest zawsze minutnik. Używam go bardzo często. W tym modelu jest on wyjątkowo skomplikowany…

@internetrzeczy

Minutnik…. #smartwatch #garmin #garminvenu2plus #garminvenu2 #recenzja

♬ Walker – Official Sound Studio

Funkcje i działanie

Smartwatch oferuje mnóstwo funkcji, są to między innymi:

 1. Health Snapshot: Zapisz 2-minutową sesję i wygeneruj raport z tymi statystykami w aplikacji Garmin Connect™
 2. Body battery: Mierzy poziom energii w organizmie, dzięki czemu można znaleźć najlepszy czas na ćwiczenia i odpoczynek.
 3. Pulsoksymetr: Czujnik pulsoksymetru umożliwia sprawdzanie natlenienia krwi w dowolnym momencie w ciągu dnia lub przez część nocy, kiedy śpisz, aby pokazać Ci, jak dobrze Twoje ciało przyjmuje tlen.
 4. Pomiar stresu: Sprawdza poziom stresu i przypomnienia o relaksie lub konieczności wykonywania krótkich ćwiczeń oddechowych, kiedy zegarek wykryje, że dopada Cię stres.
 5. Śledzeniu cyklu: Umożliwia monitorowanie cyklu menstruacyjnego lub przebiegu ciąży.
 6. Nawodnienie: rejestruje dziennie spożycie płynów aby pamiętać o nawodnieniu.
 7. Oddech: Monitoruje sposób oddychania w ciągu dnia, podczas snu, ćwiczeń oddechowych i jogi oraz pokazuje techniki oddechowe do relaksacji.
 8. Sen: Monitorowanie faz snu, jakości a także podaje informacje co robić aby to poprawić.
 9. Czujnik tętna: Powiadamia gdy tętno jest za wysokie lub za niskie
 10. Wiek sprawnościowy: Ta funkcja wykorzystuje wiek chronologiczny, tygodniową intensywną aktywność, tętno spoczynkowe oraz BMI lub procentową zawartość tkanki tłuszczowej do oszacowania, czy organizm jest młodszy, czy starszy niż Ty. Możesz również uzyskać porady dotyczące obniżenia swojego wieku sprawnościowego.
 11. Animowane wskazówki treningowe: animowane ćwiczenia w ramach treningu wydolnościowego, siłowego, jogi, pilatesu oraz treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT) są już wgrane na zegarku, a więcej można pobrać z aplikacji
 12. Aplikacje sportowe: m.in. spacery, bieganie, jazda na rowerze, pływanie w basenie i golf.
 13. Zaawansowany trening siłowy: Ten szczegółowy profil aktywności pozwala odczytać skalowanie i osobiste rekordy siłowe bezpośrednio na nadgarstku, wraz z grafikami przedstawiającymi, które grupy mięśniowe były trenowane. Szczegóły możecie zobaczyć poniżej na screenie z aplikacji.
 14. Ćwiczenia HIIT: Korzystaj z tego nowego profilu aktywności z różnymi czasomierzami do śledzenia swoich ćwiczeń HIIT, w tym AMRAP, EMOM, Tabata i indywidualnych. Ustaw liczbę rund, okresy ćwiczeń/odpoczynku itd.
 15. Własne treningi: Aplikacja pozwala na wybór z ponad 1400 ćwiczeń i stworzenia własnych treningów.
 16. Garmin Coach: To osobisty trener w zegarku, który pomoże w treningu przed biegami na 5 km, 10 km lub w półmaratonie.
 17. Powiadomienia z telefonu: Wiadomości e-mail, SMS-y i alerty można odbierać bezpośrednio w zegarku sparowanym ze zgodnym smartfonem. Możesz nawet odpowiadać na wiadomości tekstowe, jeśli masz telefon z systemem Android™.
 18. *Minuty intensywnego wysiłku fizycznego*: Sprawdzaj kiedy w ciągu dnia i w czasie jakiej aktywności zegarek zarejestrował intensywny wysiłek fizyczny
 19. Muzyka: Pobieranie utworów w Spotify, Deezer lub Amazon Music. Można sparować słuchawki bezprzewodowe i słuchać muzyki bez telefonu.
 20. Bezpieczeństwo: Po sparowaniu zegarka i telefonu Twoja lokalizacja może być wysyłana na bieżąco do kontaktów, ręcznie lub – podczas wybranych aktywności na powietrzu ‒ automatycznie, dzięki wbudowanej funkcji wykrywania zdarzeń.
 21. Płatności zbliżeniowe: Niesamowita wygoda z płaceniem zegarkiem dzięki Garmin Pay.
 22. Connect IQ Store: niestandardowe wzory tarcz zegarka, dodaj pola danych i pobierz aplikacje ze sklepu Connect IQ Store.
 23. Bezpłatna aplikacja Garmin Connect™ w której jest wszystko…
 24. Długi czas pracy baterii i tryb oszczędzania: Producent podaje, że zegarek może wytrzymać bez ładowania nawet 9 dni. W trakcie testów przy ciągłym połączeniu z telefonem bateria była w stanie wytrzymać 5-6 dni. Natomiast uruchamiając muzykę z zegarka czas baterii liczy się tylko w godzinach, wiadomo 😉
 25. Klasa wodoszczelności: Zegarek jest wodoszczelny z klasą 5 ATM, więc jest idealny do pływania lub po prostu pod prysznic
 26. *Odbieranie połączeń z zegarka: Możliwość wybierania i odbierania połączeń bezpośrednio z zegarka
 27. * Asystent głosowy: Korzystaj z asystenta, zadawaj pytania, pisz smsy a nawet steruj urządzeniami smart home w swoim domu!

Jak wygląda aplikacja?

Soczewka zegarka posiada szkło Corning® Gorilla® Glass 3, natomiast wyświetlacz to AMOLED. Ekran jest kolorowy oraz dotykowy. Działa bardzo płynnie a prezentowane informacje są wyraźne i czytelne.

Podsumowanie

Podsumowując testy nowej wersji Garmin Venu 2 Plus w porównaniu do poprzedniej wersji powstało poniższe zestawienie zalet i wad 🙂

Zalety Wady
 • Sterowanie muzyką
 • Zarys partii mięśniowych oraz intensywność podczas ćwiczeń siłowych
 • alerty: zbyt długa bezczynność, zbyt wysokie tętno, przypomnienie o wodzie
 • płatność zbliżeniowa
 • poziom zmęczenia/ wyczerpania organizmu
 • wszystkie kalorie – zegarek pokazuje również kalorie spoczynkowe – jest to dobre dla osób wprowadzających zdrowy  tryb życia
 • rozmowy głosowe przez zegarek
 • powiadomienia o stresie, śnie, ćwiczenia oddechowe
 • asystent treningowy
 • możliwość stworzenia własnych trybów treningu w edytorze treningu w aplikacji
 • fajna funkcja – prace w ogrodzie! 🙂
 • brak latarki
 • wysoka cena
 • brak funkcji, które można znaleźć w tańszych modelach np. barometr, kompas, kontakty…

 

Aktualna cena zegarka to blisko 1900 zł. Aktualnie najtaniej udało mi się znaleźć ten model w sklepie GSM24.pl (1850 PLN)!

Czy warto inwestować w ten model? Jeśli już jesteście chętni na poprzedni – Venu 2s, a zależy Wam na dodatkowych funkcjach, których poprzednik nie posiada, to moim zdaniem lepiej pokusić się o nowszą wersję – Venu 2 Plus. Ale jeśli szukacie czegoś budżetowego, to może szukajcie dalej…

 

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT